Szukaj

Autor: Mateusz&Jakub Marczuk / 20-02-2017

W tym roku Światowe Dni Młodzieży Prawosławnej świętowaliśmy poza granicami naszej diecezji. Skorzystaliśmy z zaproszeń z Krakowa i Białegostoku, co pozwoliło nam nawiązać nowe kontakty i odwiedzić nowe miejsca. KRAKÓW Grupa kilku osób z naszej diecezji złożyła przełomową... (czytaj dalej)

Ukazał się nowy numer Istocznika!

Do rąk Czytelników trafia pierwszy w tym roku numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej – Istocznik. W numerze powrócimy na chwilę do okresu świąt Bożego Narodzenia – to przede wszystkim tekst o. Jana Łukaszuka oraz felieton Jana Gajura – nawiązujące... (czytaj dalej)

Wspomnienia z Małanki w Porosiukach

Po raz kolejny w Dworku "Helena" w Porosiukach odbył się tradycyjny bal noworoczny organizowany przez BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej we współpracy z BMP w Białej Podlaskiej. W tym roku goście, w tym licznie zgromadzona młodzież, a wspólnie na sali trzy pokolenia, bawili się przy... (czytaj dalej)

Христос Pождається!!!

Narodzenie Twoje, Chryste Boże nasz, zajaśniało światu światłością poznania… W radosne dni święta Bożego Narodzenia, gdy przeminął cień Zakonu i Bóg ludziom objawił się z Dziewicy, życzymy Wam błogosławieństwa Nowonarodzonego Chrystusa. Niechaj Bóg w Nowym 2017 Roku... (czytaj dalej)

"Dla każdego z nas był to wyjątkowy, modlitewny wyjazd..." - o modlitewnej wizycie młodzieży w Turkowicach

W codziennej bieganinie zawsze mamy czas, by zrobić zakupy, przygotować się na zajęcia, nawet podczas postu. Brakuje tylko czasu dla Boga.. Aby odnaleźć ten upragniony spokój duchowy, grupa młodzieży z diecezji lubelsko-chełmskiej udała się do Żeńskiego Monasteru w Turkowicach. W dniach... (czytaj dalej)

ZAPRASZAMY NA MAŁANKĘ Z BRACTWEM!

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz BMP w Białej Podlaskiej serdecznie zapraszają na tradycyjny bal sylwestrowy, czyli MAŁANKĘ Z BRACTWEM Proponujemy emocjonujący wieczór, obfitujący w akcenty kulturowe, czyli ukraińskie i białoruskie skoczne rytmy oraz... (czytaj dalej)

Konkurs "Św. Atanazy Brzeski. 420 rocznica tragicznej unii brzeskiej" rozstrzygnięty!

Dnia 5 grudnia br. w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej odbyło się rozstrzygnięcie konkursu plastyczno-literackiego pt. Św. Atanazy Brzeski. 420. rocznica tragicznej unii brzeskiej, zorganizowanego przez BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla.... (czytaj dalej)

Imieniny Arcybiskupa Abla

Dziś według nowego stylu - Niedziela Świętych Praojców. Jest to dzień imienin Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla. Z tej okazji składamy naszemu Władyce najserdeczniejsze życzenia zdrowia, dużo sił cielesnych i duchowych oraz Bożego Błogosławieństwa. Niech niebiański patron umacnia Władykę... (czytaj dalej)

Ukazał się nowy numer Istocznika!

Do rąk Czytelników trafia kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej Istocznik. W numerze powrócimy jeszcze przede wszystkim do okresu wakacji, bowiem zarówno w "Kronice Bractwa", jak i w dziale "Z życia diecezji" umieszczone... (czytaj dalej)

Walne Zgromadzenie BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

15 października 2016 r. w Lublinie odbyło się Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej. Podczas spotkania podsumowano dotychczasową działalność Zarządu BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz w związku z rozpoczęciem kolejnej kadencji – wybrano jego... (czytaj dalej)

starsze >>>