Małanka

Co roku nasze bractwo organizuje imprezę karnawałową zwaną „Małanką” – prawosławny Nowy Rok. Jest to wydarzenie, które jest uwielbiane przez wszystkich bractwowiczów, nie tylko z naszej diecezji. Co roku bawi się na niej ponad 200 osób. Oprócz dobrej zabawy, można wziąć udział w loterii, z której uzyskany dochód przeznaczany jest na szczytny cel. Loteria cieszy się ogromną popularnością również ze względu na możliwość wygrania atrakcyjnych nagród.

Gowienija

Przed świętem Bożego Narodzenia i Wielkanocy organizowane są spotkania naszej młodzieży – Gowienija. Mają one na celu duchowo nas przygotować do dwóch najważniejszych świąt w roku liturgicznym. Odbywają się one w okresie postnym. Podczas Gowienji młodzież ma możliwość m.in. przystąpienia do sakramentu spowiedzi i św. Eucharystii. To także dobry czas do wspólnej integracji podczas prac na rzecz monasteru. Wieczorami Bratczykowie mają możliwość uzyskać odpowiedzi na nurtujące ich pytania od osób duchownych.

Obóz roboczy w Turkowicach

Co roku przed świętem Turkowickiej ikony Matki Bożej, młodzież z naszej diecezji zbiera się w turkowickim monasterze aby pomóc siostrom w przygotowaniach do uroczystych obchodów święta. Obóz odbywa się w połowie lipca, a więc jest to idealna propozycja na spędzenie kilku dniu wakacji z dala od miejskiej rzeczywistości. Jest to również niezwykły czas, w którym Bratczykowie mogą się zintegrować, nabrać sił cielesnych (kosztując przepysznej monasterskiej kuchni), a także duchowych podczas celebracji święta.