Szukaj

Autor: Katarzyna Rabczuk / 26-03-2021

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik" Do rąk Czytelników trafia "Istocznik",... (czytaj dalej)

Najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze życia

W piątek 29.01.21r. sakrament małżeństwa przyjęła Kasia Szczur - wieloletnia wiceprzewodnicząca i członkini Zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Chóru BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, przez wiele lat aktywnie działająca na rzecz Bractwa i wspierająca... (czytaj dalej)

Paczka na święta dla naszej Zosi

Dzięki akcji BMP naszej diecezji "Paczka na święta" Zosia, która zmaga się z ciężką genetyczną chorobą (SMA) otrzymała specjalnie dla Niej wykonany gorset. Taki gorset to koszt ok. 2300 zł. Dzięki Bractwu Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej wraz z opiekunem ks.... (czytaj dalej)

Ukazał się nowy numer „Istocznika”

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik". Do rąk Czytelników trafia "Istocznik", w... (czytaj dalej)

Христосъ раждаeтся!

Z okazji Świąt Bożego Narodzenia życzymy Wam przede wszystkim spokojnych, spędzonych w zdrowiu i rodzinnym cieple świat przepełnionych miłością i Bożym błogosławieństwem. Przy akompaniamencie radosnych kolęd otwórzmy nasze serca na nadzieję i wiarę,... (czytaj dalej)

Imieniny Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla

Dziś według nowego stylu przypada Niedziela Świętych Praojców. Jest to dzień niebiańskiego patrona Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla. Z tej okazji w imieniu Bractwa Młodzieży Prawosławnej diecezji Lubelsko – Chełmskiej chcielibyśmy złożyć arcybiskupowi Ablowi najserdeczniejsze... (czytaj dalej)

Odwołane Walne Zgromadzenie Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej

Drodzy bratczykowie! ze względu na obecna sytuację epidemiczną i obowiązujące ograniczenia Walne Zgromadzenie Bractwa naszej diecezji nie odbędzie się w najbliższą sobotę (31.10.2020r.) Wszystkim Wam życzymy dużo zdrowia! Do zobaczenia!... (czytaj dalej)

Najserdeczniejsze życzenia na nowej drodze życia

Wczoraj sakrament małżeństwa przyjęła Asia Osypiuk - wieloletnia wiceprzewodnicząca i członkini Zarządu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej oraz Chóru BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, a także jedna z osób wchodzących w skład pierwszej Redakcji kwartalnika... (czytaj dalej)

XXVIII Piesza Pielgrzymka Jabłeczna - św. Góra Grabarka

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla, Ordynariusza Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, w dniach 13-19 sierpnia br. odbędzie się XXVIII Piesza Pielgrzymka z Monasteru św. Onufrego w Jabłecznej na św. Górę Grabarkę. Trasa XXVIII pieszej pielgrzymki:... (czytaj dalej)

XV Piesza Pielgrzymka Kodeń - Kostomłoty

Z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Najprzewielebniejszego Abla Arcybiskupa Lubelskiego i Chełmskiego już po raz piętnasty odbędzie się Piesza Pielgrzymka do Monasteru Św. Serafima z Sarowa w Kostomłotach. Plan pielgrzymki: 31 lipca 2020r. (piątek)... (czytaj dalej)

starsze >>>