Szukaj

Autor: BMP diecezji lubelsko-chełmskiej / 09-06-2013

Projekt "Uczmy się tolerancji na błędach historii" już się zakończył. Do przygotowania ostatecznego podsumowania i raportu potrzebujemy wyników ankiety, do której link poniżej: ankieta... (czytaj dalej)

Wystawa archiwalnych zdjęć zaprezentowana w Terespolu

Projekt „Uczmy się tolerancji na błędach historii”, w ramach programu „Młodzież w działaniu”, który realizuje Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, był już przedstawiany w Lublinie, Chełmie i Białej Podlaskiej. Jednym z rezultatów projektu jest, prezentowana... (czytaj dalej)

Prezentacja projektu w Białej Podlaskiej

Trzecia prezentacja projektu „Uczmy się tolerancji na błędach historii” odbyła się w Białej Podlaskiej. 21 grudnia grupa inicjatywna projektu gościła na jednym z odbywających się raz w miesiącu spotkań w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej. Przedstawiciele Bractwa Młodzieży Prawosławnej... (czytaj dalej)

Prezentacja projektu w Białej Podlaskiej

Grupa inicjatywna projektu „Uczmy się tolerancji na błędach historii” po udanych prezentacjach w Lublinie i Chełmie zagości w Białej Podlaskiej. Spotkanie podsumowujące europejski projekt realizowany przez Bractwo Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej odbędzie się 21 grudnia... (czytaj dalej)

„Uczmy się tolerancji na błędach historii” zaprezentowany po raz pierwszy

W tym roku przypada 65. rocznica akcji „Wisła”. Młodzi ludzie z Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej postanowili w szczególny sposób uczcić pamięć o tragicznych wydarzeniach 1947 roku, kiedy to przymusowo deportowano społeczność ukraińską z Chełmszczyzny i... (czytaj dalej)

Projektowa wystawa fotografii ujrzała światło dzienne

Unijny projekt „Uczmy się tolerancji na błędach historii” realizowany przez Bractwo Młodzieży Diecezji Lubelsko – Chełmskiej powoli dobiega końca. Po warsztatach dziennikarskich, wyjeździe plenerowym przyszedł czas na pierwsze, widoczne rezultaty. 1 grudnia w Lublinie,... (czytaj dalej)

Prezentacje projektu w Lublinie i Chełmie

W pierwszy weekend grudnia w Lublinie i Chełmie odbędą się prezentacje projektu Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej „Uczmy się tolerancji na błędach historii”. Projekt ten połączył pokolenia – młodzieży i seniorów, wysiedlonych w młodości z Południowego... (czytaj dalej)

"Młodzież w działaniu" - co jeszcze przed nami?

Projekt "Uczmy się tolerancji na błędach historii", w ramach programu "Młodzież w działaniu", zakładał realizację: warsztatów dziennikarskich, plenerowego wyjazdu na Warmię i Mazury, przygotowanie wystawy fotograficznej archiwalnych i aktualnych zdjęć, przedstawiających wydarzenia i... (czytaj dalej)

Podsumowanie konkursu "Akcja Wisła w życiu moich przodków"

Organizatorzy konkursu „Akcja Wisła w życiu moich przodków” zakończyli przyjmowanie prac konkursowych. Z dniem 10 października rozpoczęły się działania nad rozstrzygnięciem konkursu. Do udziału w konkursie nadesłano 17 prac. Zostaną one ocenione i wybrane przez... (czytaj dalej)

Ostatni moment! Przyślij nam wspomnienia ofiar akcji "Wisła", a my je opublikujemy

Przygotowanie publikacji to kolejny etap działań w ramach projektu "Uczmy się tolerancji na błędach historii", który realizuje nasze bractwo. Właśnie intensywnie opracowujemy teksty do książki. Spisujemy wywiady, czytamy prace nadesłane na konkurs i przygotowane po wyjeździe plenerowym, nanosimy... (czytaj dalej)

starsze >>>