Szukaj

Ukazał się nowy numer „Istocznika”
Autor: Katarzyna Rabczuk / 26-03-2021

Z pomocą Bożą i dzięki zaangażowaniu wielu osób, a także z błogosławieństwa Jego Ekscelencji Arcybiskupa Abla ukazał się kolejny numer kwartalnika Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej "Istocznik"

Do rąk Czytelników trafia "Istocznik", w którym jeszcze na chwilę powrócimy do święta Spotkania Pańskiego – jego ikonografię przedstawił ks. Marcin Gościk.
Numer tradycyjnie rozpoczyna Kronika Bractwa, w której przeczytamy o najważniejszych inicjatywach młodzieży.

Na łamach nowego „Istocznika” także o jednej z najbardziej okazałych pod względem architektonicznym cerkwi w Polsce – cerkwi p.w. Świętych Apostołów Piotra i Pawła w Sosnowicy.

W najnowszym numerze nie mogło zabraknąć działu "Historia Diecezji" – tym razem materiał o przeniesieniu cząsteczek relikwii św. Atanazego Brzeskiego do monasteru w Leśnej przygotowała Ludmiła Czeberkus.

W Kwartalniku tradycyjnie nie zabrakło stałego działu "Z życia diecezji".

Zapraszamy do lektury!Istocznik dostępny jest w każdej parafii diecezji lubelsko-chełmskiej oraz w wybranych punktach poza jej granicami. Czasopismo można również otrzymać kontaktując się z Redakcją drogą elektroniczną: istocznik@wp.pl lub pocztową: BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej, ul. Dolińskiego 1, 20-127 Lublin