W dniach 08.04. – 10.04.22r. młodzież z naszej diecezji uczestniczyła w wielkopostnych rekolekcjach w monasterze Opieki Matki Bożej w Turkowicach 😊.

Już od momentu przyjazdu do Turkowic czuć było niezwykłą atmosferę, jaka panuje w monasterze, dzięki czemu każdy mógł się wyciszyć i zebrać swoje myśli. Podczas gowienii pomagaliśmy siostrom w pracach, uczestniczyliśmy w rozmowach duchowych zarówno grupowych, jak i indywidualnych. Każdy z uczestników miał możliwość przystąpienia do Sakramentu Spowiedzi i św. Eucharystii. Ostatniego dnia rekolekcji nasza młodzież stworzyła chór i wraz z chórem sióstr śpiewała św. Liturgię. Na zakończenie naszego pobytu, siostry przygotowały nam niespodziankę, w postaci przepięknego mini koncertu, po którym siostra Irena poprowadziła spotkanie związane z ikonopisarstwem i symbolami, które się za nim kryją.

Serdecznie dziękujemy siostrom, za tak ciepłe przyjęcie i możliwość spędzenia trzech dni Wielkiego Postu w turkowickim monasterze, z dala od rzeczywistości i codziennej rutyny, co pokrzepiło nasze serca i dusze, na ostanie dwa tygodnie Wielkopostnej wędrówki ❤️

Kategorie: Aktualności