W dniach 17-19 grudnia 2021 roku miały miejsce gowienija Bożonarodzeniowe w monasterze św. Onufrego w Jabłecznej. Podczas tych trzech dni mieliśmy okazję odpocząć od otaczających nas problemów, naładować duchowe akumulatory i przystąpić do sakramentu świętej Eucharystii.

Pierwszy dzień gowieni rozpoczęliśmy wieczerernią i akafistem do św. Onufrego po, którym zostaliśmy serdecznie przywitani przez namiestnika jabłeczyńskiego monasteru-ojca archimandrytę Piotra.

Drugi dzień rozpoczęliśmy wcześnie, bo o 6 rano porannym nabożeństwem i św. Liturgią. Następnie po służbie oraz śniadaniu przystąpiliśmy do prac, w których pomagaliśmy braciom przygotować świątynie do świąt Bożego Narodzenia. Po pracach i obiedzie mieliśmy chwilę czasu, żeby odpocząć i zebrać myśli przed nabożeństwem Całonocnego Czuwania i sakramentem Spowiedzi, do którego przystąpili wszyscy uczestnicy gowieni.

Niedzielny, trzeci dzień zwieńczyliśmy św. Liturgią podczas, której wszyscy przystąpiliśmy do sakramentu świętej Eucharystii. Nasze Gowienija zakończyliśmy spotkaniem przy kawie z ojcem Piotrem.

Z całego serca dziękujemy monasterowi św. Onufrego za gościnność, serdeczne przyjęcie oraz możliwość spędzenia czasu w tym świętym miejscu!!!❤😊☦

Kategorie: Aktualności