Szukaj

Prezentacja projektu w Białej Podlaskiej
Autor: Marta Korowaj / 23-12-2012

Trzecia prezentacja projektu „Uczmy się tolerancji na błędach historii” odbyła się w Białej Podlaskiej. 21 grudnia grupa inicjatywna projektu gościła na jednym z odbywających się raz w miesiącu spotkań w Podlaskim Centrum Kultury Prawosławnej. Przedstawiciele Bractwa Młodzieży Prawosławnej Diecezji Lubelsko-Chełmskiej przybliżyli zebranym temat akcji „Wisła” i opowiedzieli o jej znaczeniu dla Kościoła prawosławnego w Polsce.

Katarzyna Sawczuk, Katarzyna Rabczuk, Olga Kuprianowicz, Joanna Iwaniuk i Paweł Bakunowicz zaprezentowali przebieg projektu. Mówili o wrażeniach i emocjach, jakie towarzyszyły warsztatom dziennikarskim oraz wyjazdowi plenerowemu na Warmię i Mazury, gdzie uczestnicy projektu spotkali się z osobami wysiedlonymi w akcji „Wisła”. O tym, jak ważnej misji podjęła się młodzież, tworząc archiwum wspomnień swoich przodków mówił duchowy opiekun bractwa, ks. Marcin Gościk. Po prezentacji zebrani mieli możliwość zapoznania się z jednym z ważniejszych rezultatów projektu - wystawą fotografii, ukazującą losy wysiedlonych.


Prezentacja odbyła się w ramach realizacji projektu BMP Diecezji Lubelsko-Chełmskiej „Uczmy się tolerancji na błędach historii” finansowanego ze środków Komisji Europejskiej w ramach programu „Młodzież w działaniu”.


Zdjęcia: Małgorzata Nazaruk